Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Strona Główna Aktualności
  Październik 2016
OGŁOSZENIA


Świetlica w szkole czynna do godz. 15,
oddział przedszkolny czynny do godz. 17.
WYDARZENIA
Zawody w tenisie stołowym
Po udanych zmaganiach lekkoatletycznych przyszedł czas na rywalizację w tenisie stołowym - Mistrzostwa Szkół Gminy Zamość, które odbyły się 04.10.2016r w Szkole Podstawowej w Zawadzie. W zawodach swoje reprezentacje wystawiło 7 szkół podstawowych oraz gimnazja z Gminy Zamość. Uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie: III - IV klasa, V - VI klasa oraz na dziewczynki i chłopców. Reprezentacja naszej szkoły składała się z 4 zawodników: Szymon Boć (kl. III), Eryk Zarębski (kl. III), Ernest Skiba (kl. VI) i Adrian Pupiec (kl. VI). W indywidualnych zmaganiach Ernest Skiba zajął 3 miejsce i awansował do kolejnego etapu mistrzostw na szczeblu rejonowym.
Fotogaleria z zawodów
zobacz galerię
Jubileusz 60-lecia KGW i 15-lecia zespołu "Białowolanki"

W sobotę 8 października w świetlicy w Białowoli zebrały się obecne i byłe członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Białowoli, by uczcić 60-lecie istnienia Koła i jubileusz 15-lecia funkcjonującego w jego ramach zespołu "Białowolanki". Na uroczystość przybyli liczni goście, przyjaciele i sympatycy KGW w Białowoli. W ramach części artystycznej przed publicznością pięknie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panie Barbarę Bednarczuk, Ewę Wróbel i Monikę Teterycz. Scenariusz przedstawienia z „bukietem” piosenek przygotowała pani Barbara Bednarczuk z uczniami klas IV-VI. Przedstawienie rozpoczęła Julia Pupiec - konferansjer, zapraszając wszystkich gości do wspólnego biesiadowania. Antosia Bosiak  wcieliła się w postać poetki ludowej, która opowiadała publiczności jak wyglądała wieś kiedyś, a jak wygląda dzisiaj. Towarzyszyli je Magda Adamczuk i Piotr Mateja w dialogu „Przyjeżdżaj synuś, dziś biesiada”. Składankę piosenek ludowych zaśpiewały uczennice klas IV-VI, a partie solowe: Julia Greszta – Laura, Julia Ożga – Filon, Paulina Kuźma jako radna zakończyła występ piosenką do melodii „Lornetka”. Po występie „starszaków” dzieci z klas I-III pod kierunkiem pani Ewy Wróbel i pani Moniki Teterycz zaprezentowały pokaz taneczny. W tym szczególnym dniu złożyliśmy życzenia naszym Drogim Jubilatkom. Były kwiaty, upominki, wspólne "sto lat" oraz jubileuszowy tort i moc życzeń.

Fotogaleria z Jubileuszu
zobacz galerię
Dzień Edukacji Narodowej

14 października z okazji  Dnia Edukacji Narodowej klasa VI pod kierunkiem pani Barbary Bednarczuk przygotowała uroczysty apel, dziękując w ten sposób swoim nauczycielom, paniom i panu z obsługi za ich pracę, trud i poświęcenie. Akademię prowadzili Agata Boć i Jakub Paszko, zaś „krótkie scenki z życia pewnej klasy” zaprezentowali: Klaudia Wróblewska – nauczycielka, uczniowie: Małgosia Lepa – Lizus, Ernest Skiba, Przemek Łukaszyk – Beksa, Adrian Pupiec – Łobuz. Uczniowie z wielkim poczuciem humoru odegrali lekcje matematyki i przyrody. Życzenia w formie wierszy składali uczniowie poszczególnych klas: kl. 0 – Kinga Adamczuk, kl. 1 – Oliwia, kl. II – Nikola Sobczak, kl. III – Martyna Cisek, kl. IV – Julia Pupiec, kl. V – Julia Ożga, kl. VI – Agata Boć. Piosenki, które towarzyszyły przedstawieniu zaśpiewali uczniowie klas IV – V. Na zakończenie wszyscy zebrani zaśpiewali 100 lat, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli Gronu Nauczycielskiemu oraz Paniom i Panu z obsługi kwiaty i drobne upominki.

Fotogaleria z Uroczystości
zobacz galerię
Bicie rekordu w Resuscytacji
Uczniowie naszej szkoły po raz drugi z inicjatywy dyrektora szkoły p. Bożeny Radlińskiej włączyli się 17 października 2016r. w próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz czwarty zorganizowała wielką lekcję udzielania pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Bicie rekordu polegało na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych i sprawdzeniu zdobytej wiedzy w praktyce. Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy, wykonywały resuscytację krążeniowo – oddechową według zasady: 30 uciśnięć klatki piersiowej na 2 oddechy. Wydarzenie rozpoczęło się w całej Polsce dokładnie o godzinie 12:00 i trwało 30 minut. GRATULACJE!!! NASI MALI RATOWNICY PORADZILI SOBIE Z TYM BARDZO WAŻNYM ZADANIEM NA MEDAL!!!
Fotogaleria z akcji
zobacz galerię
Powiatowe Mistrzostwa w tenisie stołowym
18.10.2016r w Zespole Szkół w Gorajcu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół w tenisie stołowym. W zmaganiach udział brali najlepsi uczniowie, którzy pokonali etap gminny. Naszą szkołę reprezentował Ernest Skiba w kategorii uczniów klas V-VI. Spośród 16 zawodników nasz uczeń zajął wysokie 5 miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
Fotogaleria z zawodów
zobacz galerię
Dzień Papieża Jana Pawła II
W czwartek, 27 października, na kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych, nasza szkolna społeczność miała okazję poznać bliżej postać naszego Świętego Rodaka, Jana Pawła II. Okazją do tego był obchodzony w październiku Dzień Papieski i przypadająca na 1 listopada, 70 rocznica święceń kapłańskich ks. Karola Wojtyły, późniejszego Papieża, Jana Pawła II. To ważne wydarzenie w życiu Karola Wojtyły miało miejsce w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich 1 listopada 1946 roku. święceń kapłańskich udzielił mu ks. Kardynał Adam Stefan Sapieha, metropolita Krakowski. Akademia przygotowana przez uczniów klas V i VI pomogła nam na nowo przypomnieć sobie życie i posługę Wielkiego Papieża a zarazem stała się okazją do przypomnienia, że Jan Paweł II jest wciąż obecny wśród nas a przede wszystkim w naszych sercach.
Fotogaleria z uroczystej akademii
zobacz galerię
Lekcja przyrodnicza z surykatką
Tego dnia dzieci dowiedziały się bardzo wiele o surykatkach. Pani, która trzyma to zwierzątko we własnym domu, zaprezentowała wszystkim jego liczne zalety oraz opowiedziała śmieszne i niesamowite historyki o jego różnych zachowaniach. A przede wszystkim nasze dzieci i nauczyciele mogli je dotknąć, pobawić się z nim, a także miała miejsce indywidualna sesja zdjęciowa uczniów wszystkich klas z milusińską surykatką. Jak wyglądają surykatki? Jednym kojarzą się z wiewiórkami, inni porównują je do kuny leśnej albo bobra. Skojarzeń jest wiele, ale tak naprawdę surykatka to niewielki drapieżnik o długości ciała 25-35 cm, długości ogona ok. 20 cm i wadze 600-900 g. Ich sylwetka jest smukła, pysk wydłużony i spiczasty, uszy niewielkie, zaokrąglone. Kończyny są raczej krótkie, palce zakończone długimi, ostrymi pazurkami. Wierzch ciała jest pokryty miękkim, obfitym futerkiem. Żółty ogon zakończony jest czarnym czubkiem. Te urocze stworzonka spotkamy głównie w południowej część Afryki, głównie na pustyni Kalahari. Czy można hodować surykatki w warunkach domowych? Można, ale nie jest to łatwe zadanie. Zwierzęta te kosztują kilka „grubych” tysięcy złotych. Owszem, są to zwierzątka wyjątkowo sympatyczne, ale mają też sporo wad, muszą posiadać miejsce, w którym jest dużo piachu. Jedzą one larwy, pająki, małe gady i ptaszki.
Fotogaleria z lekcji
zobacz galerię
Przedstawienie "Halloween"
28 października starsi uczniowie naszej szkoły w przedstawieniu „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie” opowiedzieli młodszym uczniom skąd się wzięło święto Halloween i  dlaczego dzieci z krajów anglojęzycznych obchodzą je akurat 31 października. Scenariusz przedstawienia i dekoracje przygotowała pani Barbara Bednarczuk wraz z uczniami klas IV-VI. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły poprzebierane za duchy, czarownice, białe damy. Na zakończenie odbyły się liczne konkursy (na najpiękniejszą latarnię z dyni, symbole Halloween, konkursy  zręcznościowe: mumia z papieru, Bobbing for apple i inne) z nagrodami i wspólny taniec do znanej piosenki „Halloween Dance”.
Fotogaleria z przedstawienia
zobacz galerię
Uczczenie pamięci i modlitwa za pomordowanych mieszkańców Białowoli z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego
Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego nie zapomnieliśmy o pomordowanych przed szkołą podczas II Wojny Światowej mieszkańcach Białowoli. W tym celu uporządkowaliśmy pomniki na terenie szkoły, pomodliliśmy się za nich oraz zapaliliśmy znicze, które każdy uczeń przyniósł do szkoły. A to wszystko odbywało się w pełnej zadumy atmosferze pamięci o zmarłych.
Fotogaleria z akcji
zobacz galerię