Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Strona Główna Aktualności
  Listopad 2016
OGŁOSZENIA


Świetlica w szkole czynna do godz. 15,
oddział przedszkolny czynny do godz. 17.
******************************************
Od dnia 21 listopada do połowy grudnia
w naszej szkole będzie prowadzona zbiórka darów
w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej
"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".
Prosimy o przynoszenie: słodyczy, zabawek,
książek, artykułów szkolnych i papierniczych,
długoterminowych produktów żywnościowych
oraz środków czystości i higieny.
**************************************
WYDARZENIA
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Jesień już trwa, wieczory są coraz dłuższe i świat wokół nas wydaje się być szary. Ale gdyby spojrzeć w kalendarz możemy zauważyć dość ciekawy i kolorowy dzień. A to dlatego, że 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Na pewno spora część dzieci, niezależnie od wieku, ma swoją ulubioną bajkową postać. Nasi uczniowie w tym dniu pojawili się w szkole w różnych bajkowych przebraniach bohaterów, których w świecie filmowych oraz książkowych bajek i baśni jest tak wielu, że nie sposób wymienić ich wszystkich.
A skoro obchodzony jest wspomniany już Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, to na pewno warto z tej okazji nie tylko obejrzeć ciekawą i mądrą bajkę na ekranie telewizora, ale też otworzyć książkę z bajkami lub baśniami, chociażby po to, żeby przypomnieć sobie ukochane bajkowe postaci. W naszej szkole właśnie Agata Boć przebrana za Czerwonego Kapturka przeczytała zaciekawionym dzieciom jedną z bajek. W naszej bibliotece będziemy mogli spotkać innych bajkowych bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego, braci Grimm, Hansa Christiana Andersena i wielu innych wspaniałych autorów, po które warto już teraz sięgnąć. Na pewno warto poznać nowych bajkowych bohaterów lub też wrócić do tych, których już znamy i odkryć na nowo kolorowy świat baśni i bajek. Wszystkie przebrane w tym dniu dzieci zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.
Fotogaleria z tego dnia
zobacz galerię
Ogólnopolski Program "Śniadanie Daje Moc"

Wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego też 8 listopada o godzinie 9.00, w Dniu Śniadanie Daje Moc, zorganizowaliśmy w naszej szkole wspólne śniadanie, w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Zdrowe śniadanie zostało przygotowane przez dzieci z klas O-III. Uczniowie podzieleni na osiem grup robili kanapki, twarożek z warzywami oraz owocowe szaszłyki. Przedszkolakom pomagali uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Następnie wszyscy degustowali i częstowali się nawzajem, aż wszystkie zdrowe i pełne witamin śniadaniowe przekąski zniknęły z talerzy. Był to dzień bardzo miły, kolorowy i pełny wrażeń. Wspólne przygotowanie zdrowego śniadania z pewnością przyczyniło się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów oraz wzmocniło integrację dzieci z klas młodszych.

Fotogaleria z Programu
zobacz galerię
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości 11 listopada i Ślubowanie Przedszkolaków

16 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka", poprzedzona uroczystym apelem z okazji święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 r. Apel został przygotowany przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem pani Barbary Bednarczuk. W tak ważnym dniu, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście: rodzice, a także Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego "Dobra Szkoła" pani Alina Korneluk oraz ks. proboszcz Tomasz Winogrodzki. Przedszkolaki rozpoczęły uroczystość pięknym polonezem. Zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Dzieci przygotowane przez wychowawczynię panią Marię Obruśnik przedstawiły program o Polsce "Od Zakopanego do Bałtyku". Po gromkich brawach przystąpiły do uroczystego ślubowania. Po nim pani dyrektor Bożena Radlińska pasowała dzieci na przedszkolaków. W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali też rodzice dzieci. Po wręczeniu dyplomów, upominków i złożonych życzeniach wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Uśmiech na twarzach dzieci świadczył o tym, że impreza była udana i na długo pozostanie w pamięci "Prawdziwych przedszkolaków".

Fotogaleria z Uroczystości i Ślubowania
zobacz galerię
Jesienny Dzień Sportu

10 listopada w Naszej szkole zorganizowaliśmy Jesienny Dzień Sportu.
W zmaganiach brały udział dzieci nie tylko ze szkoły podstawowej ale również Nasze zdolne przedszkolaki. Na rozgrzewkę zrobiliśmy kilka zabaw ożywiających takich jak: „ Wirujące koła ”, „ Berek łączony  ” , „ Goniące smoki ”. Następnie przeszliśmy do rywalizacji międzyklasowej – wyścigi rzędów. W konkurencjach użyliśmy różnych przyborów takich jak: hula Hoop, ringo, woreczki, plastikowe owoce, piłki, znaczniki i pachołki. Cała zabawa przebiegła sprawnie i wesoło. 

Fotogaleria z Dnia
zobacz galerię
Program "Zdrowo jem, więcej wiem"

Za nami pierwszy jesienny etap programu "Zdrowo jem, więcej wiem". Projekt jest realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, w naszej szkole objął uczniów klas 0-I pod kierunkiem pani Marii Obruśnik i uczniów klas II i III pod kierunkiem pani Moniki Teterycz. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci nawyku zdrowego odżywiania się oraz regularnej aktywności fizycznej. Jesienią dzieci brały udział w ciekawych zajęciach i lekcjach w klasach. Zostały przeprowadzone konkursy, zawody sportowe, prezentacje, nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Podczas zajęć dzieci poznawały różne warzywa i owoce. Swoje umiejętności aktorskie mogły zademonstrować interpretując wiersze J. Brzechwy "Na straganie" i "Pomidor". Dzieci uświadomiły sobie, że warzywa i owoce mają dużą wartość odżywczą. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony www.aktywniepozdrowie.pl, na której można znaleźć wiele interesujących informacji odnośnie zdrowego żywienia i trybu życia.

Fotogaleria z realizacji Programu
zobacz galerię
Zabawa Andrzejkowa w naszej szkole

Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Na dyskotece Andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wróżb przygotowanych przez Samorząd Uczniowski (Dzieci wróżyły z: kubeczków - Agata Boć, z rąk - Julka Ożga, z kart - Julka Greszta, z serca imion chłopaków - Magda Adamczuk, z serca imion dziewczyn - Paulina Kuźma, z magicznej kuli - Przemek Łukaszyk, z dymu - Adrian Pupiec i z ziemi - Jakub Paszko) oraz nie zabrakło pysznego poczęstunku. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie wróżby się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.

Fotogaleria z zabawy
zobacz galerię
Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole już po raz kolejny światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło tego dnia do szkoły swojego misia – pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Nasze spotkanie rozpoczęło się od poznania historii pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych w formie prezentacji multimedialnej. Po obejrzanej prezentacji wszystkie dzieci ochoczo odpowiadały na wszystkie pytania dotyczące najbardziej znanych misiów. Po czym odbyły się konkursy: zjadanie miodu z talerzyka bez użycia rąk, rysowanie portretu misia z zawiązanymi oczyma. W dalszej części chętne dzieci recytowały wiersze, oraz nastąpiło rozstrzygniecie konkursu plastycznego pt. „Miś" – najpopularniejszy bohater literacki i filmowy”. Pod koniec naszego spotkania dzieci wraz ze swoimi pluszakami brały udział w „ misiowej dyskotece”. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na „ misiowy poczęstunek”, a był to oczywiście pyszny miodek. Stwierdziliśmy zgodnie , że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

Fotogaleria z Dnia
zobacz galerię
Ogólnopolski program edukacyjny "Trzymaj formę"

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do XI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Trzymaj formę ” realizowanego przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu.

Organizatorami programu są:  Główny Inspektor Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Patronami honorowymi programu są między innymi:  Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.  Założenia programu: Pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej , diety i aktywności fizycznej dla organizmu   człowieka, Kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną, Dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach  produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich. W naszej szkole adresatami programu są uczniowie klas V – VI, ich rodzice i opiekunowie. Szkolnym koordynatorem programu jest nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Prejbusz.

Plakat z Programu
zobacz galerię