Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Strona Główna Aktualności
  Grudzień 2016
OGŁOSZENIA


Świetlica w szkole czynna do godz. 15,
oddział przedszkolny czynny do godz. 17.
******************************************
WYDARZENIA
Pieczenie świątecznych pierników
Na początku grudnia uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem Pani Barbary Bednarczuk, nauczyciela zajęć technicznych, wykonywali według przepisu świąteczne pierniki. Dzieci w szkolnej stołówce z wielkim zaangażowaniem i starannością wyrabiały ciasto dozując odpowiednie ilości składników. Następnie uformowały pierniki różnych kształtów. Zapach pieczonego ciasta unosił się po całej szkole, stwarzając unikalną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto uczniowie mieli okazję malować piernikowe ozdoby, które upiększyły szkołę przed świętami.
Fotogaleria
zobacz galerię
 Zimowe zabawy na śniegu

2 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pana Tomasza Prejbusza korzystali przed szkołą z zimowej aury. Na boisku szkolnym odbywały się przeróżne zimowe zabawy. Dzieci zachwycone pierwszym tej zimy śniegiem, oddały się białemu szaleństwu, którego zwieńczeniem było ulepienie okazałego bałwana, a stanął on dumnie, ku uciesze twórców, przed budynkiem szkoły.

Fotogaleria
zobacz galerię
Mikołajki w szkole

Zgodnie z tradycją w dniu 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Wszyscy uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach czekali z niecierpliwością w sali gimnastycznej na wyjątkowego gościa. Najmłodsi podśpiewywali: „Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie...” . I po długim oczekiwaniu przybył. Widok Mikołaja o siwej brodzie, w charakterystycznym czerwonym płaszczu wzbudził powszechną radość na twarzach uczniów. Dzieci z klas 0-III na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, rymowanki i piosenki. Następnie Mikołaj z pomocą Pani Dyrektor Bożeny Radlińskiej przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami. Na zakończenie wizyty wszyscy uczniowie naszej szkoły zrobili sobie wspólne zdjęcia z Mikołajem. Nie był to jednak koniec atrakcji i niespodzianek przygotowanych dla uczniów tego dnia. Samorząd uczniowski wraz z opiekunem panią Barbarą Bednarczuk zorganizował na sali gimnastycznej „Turniej mikołajkowy”. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych mikołajkowych konkurencjach. Centrum Rozrywki GRAwitacja zorganizowało warsztaty edukacyjne dla dzieci o nazwie „ Mikołajkowe gry i zabawy na interaktywnej podłodze”. Interaktywna podłoga jest to innowacyjne narzędzie , które w magiczny sposób łączy ruch z wyświetlanym na podłodze obrazem. Uczniowie poznali nowoczesną metodę nauki poprzez zabawę oraz kreatywne i ciekawe spędzenie czasu wolnego. Zajęcia z dziećmi prowadzili wykwalifikowani animatorzy między innymi nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły - Tomasz Prejbusz. Przygotowany Mikołajkowy pakiet animacji np. łapanie Mikołaja, rozpakowywanie prezentów, rozganianie śnieżynek czy odkrywanie skarbów dostarczył dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.  Umożliwił także uczniom udział w sportowej rywalizacji i pobijaniu rekordów. Za najlepsze wyniki wręczono uczniom symboliczne dyplomy, a wszyscy uczestnicy za zaangażowanie i dobrą zabawę otrzymali garść słodyczy.

Fotogaleria z uroczystości
zobacz galerię
Warsztaty Świąteczne

W dniu 7 grudnia 2016 roku pani dyrektor Bożena Radlińska wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Białowoli zorganizowała Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne techniką decoupage. Uczestnicy zajęć zapoznali się z nową techniką zdobienia przy użyciu serwetek.  Mieli okazję ozdobić przedmioty z drewna: pudełka na drobiazgi, świeczniki. Dobieranie, precyzyjne wycinanie oraz naklejanie elementów ozdobnych do dekorowanych przedmiotów wymagało dużej precyzji, dostarczając przy tym wiele satysfakcji i radości z samego tworzenia. Wykonane prace uczestnicy warsztatów zabrali ze sobą do domu i będą służyły jako ozdoba świątecznego stołu lub upominek dla bliskiej osoby. Zajęcia zapewne na długo zapadną im w pamięci ze względu na to, iż warsztaty plastyczne zawsze są źródłem przyjemności, doznań estetycznych i dają możliwość rozwinięcia skrzydeł wyobraźni. Wykonane prace możemy podziwiać  w galerii zdjęć. Uczestnicy warsztatów wykazali się dużą oryginalnością i pomysłowością.

Fotogaleria z warsztatów
zobacz galerię
Konkurs "Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2016

Podsumowanie tegorocznej edycji konkursu plastycznego „Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2016” odbyło się 8 grudnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość w Wysokiem. Na podsumowaniu ogłoszono wyniki, wręczono nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla uczestników. Na konkurs, którego to już 12 edycja, wpłynęło 840 prac. Jego patron, Wójt Gminy Zamość,  osobiście wręczał nagrody, wyróżnienia i podziękowania. W tym roku laureatami konkursu zostali Oliwia Piłat – kl. III podstawówki w Zespole Szkół w Sitańcu; Dominika Koziej – kl. III w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach; Patryk Socha – kl. VI Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Marzena Adamowicz – kl. VI Szkoły Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej i Monika Milczuk – kl. I gimnazjum w Zespole Szkół w Sitańcu. Oprócz nagród głównych, jurorzy wyróżnili 95 prac. Z naszej szkoły wyróżnieni zostali: Adrian Pupiec z klasy VI oraz Piotr Mateja z klasy IV. Prace na konkurs wpłynęły ze szkół z terenu Gminy Zamość, Kół Gospodyń Wiejskich oraz osób indywidualnych. Czwartkowemu finałowi konkursu towarzyszyła wystawa prac osób nagrodzonych i wyróżnionych. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

Fotogaleria z rozstrzygnięcia konkursu
zobacz galerię
Wycieczka do Nowej Dęby, Ćmielowa i Bałtowa

Niedługo święta Bożego Narodzenia. W związku z tym 12 grudnia 2016 roku została zorganizowana wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie, do Fabryki Porcelany w Ćmielowie oraz do Wioski Świętego Mikołaja w Bałtowie. Nasza wycieczka rozpoczęła się już wczesnym rankiem. Na samym początku wstąpiliśmy do Nowej Dęby , gdzie pod opieką przewodnika dzieci  zwiedziły jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Poznały również kolejne etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę z własnym imieniem oraz własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów. Kolejnym celem naszej wycieczki była Fabryka Porcelany w Ćmielowie, gdzie dowiedzieliśmy się, że w działającej od końca XVIII wieku fabryce wyrabia się porcelanę słynną nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Pani przewodnik oprowadzając nas po fabryce, nie tylko pokazała najciekawsze miejsca związane z produkcją porcelany, ale również opowiedziała szczegółowo o całym procesie technologicznym jej tworzenia, dodając wiele ciekawostek. Uczestniczyliśmy również w warsztatach plastycznych, w których dzieci samodzielnie wykonywały różę z masy porcelanowej. Na pamiątkę pobytu w fabryce wszyscy uczestnicy otrzymali kubek z porcelany. Pobyt w fabryce był bardzo ciekawy i pouczający, poznaliśmy ciężką pracę osób, które tworzą piękne przedmioty. Powstanie porcelanowych wyrobów wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i cierpliwości w wykonywaniu nawet najdrobniejszych detali. Po niezapomnianej przygodzie w Fabryce Porcelany udaliśmy się w dalszą podróż. Późnym popołudniem dotarliśmy do Wioski Świętego Mikołaja w Bałtowie. Elfy wskazały nam drogę do Chaty Mikołaja na gorącą herbatę i pyszne muffinki. Tam też spotkaliśmy oczekiwanego Świętego Mikołaja, który serdecznie nas powitał i przygotował dla nas wszystkich niespodziankę. Święty pamiętał o wszystkich grzecznych dzieciach. Po uśmiechniętych buziach było widać, że Mikołaj trafił z prezentami. Wizyta w Muzeum Bombki, w Fabryce Porcelany oraz w Wiosce Świętego Mikołaja na długo pozostanie w naszej pamięci.  Wycieczka dostarczyła nam wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.

Fotogaleria z wycieczki
zobacz galerię
Wykonywanie przez uczniów ozdób świątecznych

W okresie adwentu uczniowie pod opieką nauczyciela plastyki pani Ewy Wróbel oraz swoich pań wychowawczyń zajmowały się w szkole wykonywaniem różnorodnych świątecznych ozdób, wśród których najbardziej wyróżniały się swoim pięknem aniołki, choinki i świeczniki. Te świąteczne wytwory dziecięcych rąk zostały dumnie wręczone różnym instytucjom i ludziom, którym nasza szkolna społeczność z panią dyrektor Bożeną Radlińską na czele serdecznie podziękowała i złożyła bożonarodzeniowe życzenia.

Fotogaleria
zobacz galerię
Spotkanie opłatkowe z Biskupem

Czas przedświąteczny to tradycyjnie w naszym kraju okazja do opłatkowych spotkań i wigilii, podczas których łamiemy się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia. Uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Moniką Teterycz oraz Panią Dyrektor Bożeną Radlińską uczestniczyli 19 grudnia 2016 roku w spotkaniu opłatkowym z pasterzami diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp. Marianem Rojkiem i bp. Mariuszem Leszczyńskim. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy oraz odczytania Ewangelii  o Narodzinach  Jezusa. Następnie bp. Marian Rojek składał wszystkim zebranym świąteczne życzenia, łamiąc się wcześniej poświęconym opłatkiem. Nie zabrakło słów życzliwości oraz miłych indywidualnych życzeń. Przedstawiciele naszej szkoły do pięknych życzeń dołączyli świąteczny upominek w postaci własnoręcznie zrobionej przez siebie choinki.

Fotogaleria ze spotkania
zobacz galerię
Szkolny opłatek i Wigilie klasowe

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory(...).” Boże Narodzenie to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Jak co roku zgodnie ze szkolną tradycją 21 grudnia 2016 r. o godzinie 09.00 odbyło się spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Białowoli. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Bożena Radlińska, która pięknymi słowami o nieprzemijającej wartości Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas wszystkich w podniosły i wzruszający nastrój. Następnie ksiądz Krzysztof Hawro odczytał z Pisma Świętego fragment o narodzeniu Pana Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, po czym nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Dyrekcja, ksiądz, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przekazali sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli wszystkim zebranym własnoręcznie upieczone i ozdobione pierniki. Uroczystość uświetnił koncert kolęd zaśpiewanych przez uczniów i nauczycieli przy akompaniamencie gitary. Następnie wszyscy uczniowie wraz z  wychowawcami i  innymi nauczycielami oraz Panią Dyrektor rozeszli się do klas  i przystąpili do suto zastawionych stołów z potrawami wigilijnymi i ciastem przygotowanym przez uczniów i rodziców ze wszystkich klas. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną.

Fotogaleria
zobacz galerię