Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Strona Główna Aktualności
  Styczeń 2017
OGŁOSZENIA


Świetlica w szkole czynna do godz. 15,
oddział przedszkolny czynny do godz. 17.

WYDARZENIA
Wyjazd naszych uczniów na przedstawienia teatralne
W dniach 3 i 4 stycznia 2017 r.  uczniowie klas 0-VI pojechali do Zamojskiego Domu Kultury na przedstawienia teatralne, klasy III-VI pod opieką pani Barbary Bednarczuk oraz pani Moniki Teterycz obejrzały sztukę "Pan Twardowski", a klasy 0-II pod opieką pani Ewy Wróbel i pani Marii Obruśnik "Lokomotywę Pana Tuwima", wystawione przez Teatr Wrocławski. Wspaniałe dekoracje oraz muzyka, również piosenki śpiewane przez aktorów dodawały przedstawieniom blasku i mocy. W przedstawieniu dla klas starszych najwięcej oklasków zebrały "Czarownice", a w sztuce dla najmłodszych odbywały się zabawy sceniczne z aktywnym udziałem dzieci, z naszej szkoły taką niepowtarzalną okazję wystąpienia wśród prawdziwych aktorów miała Paola Zięba. Uczniowie bardzo entuzjastycznie odebrali przedstawienia, wywarły one na nich wiele niezapomnianych i pozytywnych wrażeń. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wyjazdu.
Fotogaleria z wyjazdu
zobacz galerię
Udział naszych uczniów w Różańcu Misyjnym w Katolickim Radiu Zamość
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białowoli pod opieką Bożeny Radlińskiej, dyrektora szkoły w trzecią niedzielę stycznia 2017r. prowadziły modlitwę różańcową w intencji misjonarzy i misjonarek oraz całego dzieła misyjnego w Kościele Powszechnym na antenie Katolickiego Radia Zamość. Od wieków, z wielu krajów katolickich wyruszali misjonarze, aby głosić Chrystusa ludom, które jeszcze Go nie poznały, w czasach współczesnych ich działalność zatacza coraz szersze kręgi na wszystkich kontynentach. Konieczne jest więc wspieranie ich posługi modlitwą, co uczyniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białowoli - prowadząc rozważania dały żywe świadectwo wiary. Wspólnie z radiosłuchaczami KRZ pragnęli przyczynić się do zjednoczenia serc w modlitwie różańcowej za dzieło misyjne Kościoła i zbliżyć nas do ludzi wszystkich ras i języków. To właśnie w modlitwie różańcowej i jej prostocie upatrywać można ogromną siłę, o której mówił św. Jan Bosko „Gotów byłbym zrezygnować z tylu innych rzeczy o wielkim znaczeniu, ale nie z różańca”.  Owocem modlitwy różańcowej płynącej z dziecięcych serc jest próba uwrażliwienia nas do pomocy tym, którzy pracują na misjach z dala od rodzinnych domów i Ojczyzny. Dzięki wizycie w KRZ nasi uczniowie poznali, także życie rówieśników, którzy w zupełnie innych – biedniejszych warunkach żyją, często są głodni i pozbawieni możliwości nauki w szkole. Bardzo dziękujemy za umożliwienie prowadzenia modlitwy różańcowej Pracownikom Katolickiego Radia Zamość.
Fotogaleria z udziału
zobacz galerię
Ferie dla dzieci zorganizowane przez naszą szkołę, w tym wyjazd na lodowisko w Zamościu
Podczas ferii zimowych dn. 18 stycznia 2017 r. uczniowie naszej szkoły byli na Lodowisku Miejskim w Zamościu. Realizując program „Trzymaj formę!” zachęcaliśmy uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportów zimowych. Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, integracja uczniów oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Wszyscy bawili się znakomicie. Zmęczeni, ale szczęśliwi i zrelaksowani wróciliśmy do domu ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć. Poza tym w trakcie ferii odbywały się w dniach: 17 stycznia, 18 i 19 stycznia różnorodne zajęcia dla dzieci w szkole pod opieką dyżurujących w tych dniach nauczycieli.
Fotogaleria z ferii
zobacz galerię
Spotkanie Noworoczne z Jasełkami oraz Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
Sobota, 21 stycznia to wyjątkowa data, tego dnia obchodzimy Dzień Babci, a dzień później Dzień Dziadka. O szczególnym wymiarze tych dni powiedziała Bożena Radlińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białowoli, witając zgromadzonych gości i zaznaczając, że tego typu spotkania budują dobre relacje między dziadkami, a wnukami, są okazją do wzmacniania więzi rodzinnych, pokoleniowych, okazywania szacunku i miłości osobom, które odgrywają bardzo ważną rolę w życiu młodego człowieka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dumne babcie i dziadkowie uczniów szkoły, przedstawiciele samorządowej władzy powiatowej i gminnej, duszpasterze miejscowej parafii, pracownicy służby zdrowia, OSP w Białowoli, Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, byli też pracownicy szkoły oraz rodzice z dziećmi, tworzący społeczność szkolną. Pierwszym punktem spotkania pokoleń były jasełka w wykonaniu uczniów klas IV – VI oraz oddziału przedszkolnego. W scenerię jasełek wprowadzono wszystkich słowami „W śniegu skryta Białowola, aż po same dachy, już choinka ustrojona, już dzwonią dzwoneczki. Wigilijnej świecy płomień i opłatek biały, złączy dzisiaj wszystkich ludzi nad rodzinnym stołem”. Nowonarodzonemu Bożemu Synowi śpiewali aniołowie, a przy dźwiękach pięknych kolęd, śpiewanych wspólnie przez młodych artystów i gości, do Szopki z Bożym Dzieciątkiem i czuwającymi Maryją i Józefem, przywędrowali ubodzy pasterze i Trzej Królowie, a także współczesne dzieci, niosące buciki, kożuszek, szalik, samochodzik oraz wózek dla Bożego Dzieciątka. Pozostając w świątecznym klimacie Nasze Drogie Panie z zespołu „Białowolanki” zakończyły Jasełka koncertem kolęd. Kolejnym punktem spotkania był koncert życzeń, przygotowany przez uczniów z klas I – III. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które bardzo wzruszało gości. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami podziękowali za występy, po czym udali się na poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Nauczycielki i Rodziców. Punktem kulminacyjnym poczęstunku był tort. W uroczystej i podniosłej atmosferze pełnej radości Święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Białowoli minęło z uśmiechem, wzruszeniem i miłością.
Fotogaleria z Uroczystości
zobacz galerię