Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Strona Główna Aktualności
  Luty 2017
OGŁOSZENIA


Świetlica w szkole czynna do godz. 15,
oddział przedszkolny czynny do godz. 17.
*************************************
Prezentacja o szkole przedstawiona
podczas zebrania z rodzicami
30 stycznia 2017 r.
zobacz prezentację
WYDARZENIA
Podsumowanie akcji zbierania korków dla hospicjum "Santa Galla" w Łabuńkach
11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Dzień ten jest okazją do zwrócenia szczególnej uwagi  na sytuację chorych i cierpiących, oraz otoczenie ich modlitwą, pomocą i szacunkiem. Jednocześnie zachęca do zwrócenia uwagi całego świata na ich potrzeby.  Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych. Ponieważ śmiało można powiedzieć, że nasi uczniowie oraz dyrekcja i nauczyciele, a także rodziny pomaganie mają we krwi, dlatego przyłączamy się do akcji niosących pomoc najbardziej potrzebującym. Wspierając działalność Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach, które otacza opieką nieuleczalnie chorych, cierpiących i umierających ludzi nasza szkoła włączyła się do akcji „zbieramy nakrętki”. Jest to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych, która polega na zbieraniu różnego rodzaju nakrętek i kapsli, oczywiście plastikowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji. Podsumowaliśmy półroczną zbiórkę w ramach tej akcji. Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczanie ich do szkoły.
Fotogaleria z akcji
zobacz galerię
Udział naszych uczniów w programie "Czyste powietrze wokół nas"
W oddziale przedszkolnym odbyły się cykle zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci składające się z 50 zajęć warsztatowych. W ramach programu dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. „Szkodliwość dymu”, śpiewały piosenkę o Dinusiu, rozwiązywały quizy, gdzie mogły wykazać się zdobytą wiedzą. Bezbłędnie wymieniały zagrożenia dla środowiska związane z dymami przemysłowymi. Dodatkowo wykonały na korytarzu kącik dla rodziców, gdzie umieściły postać Dinusia, który przypomina rodzicom o nie paleniu papierosów przy dzieciach.
Fotogaleria z udziału
zobacz galerię
Prezentacja o szkole podczas zebrania z rodzicami
30 stycznia 2017 r. tuż po feriach w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VI. Zebranie rozpoczęło się od przedstawienia w sali gimnastycznej dla przybyłych rodziców prezentacji multimedialnej, w której nasza szkoła pokazała zrealizowane w I półroczu bieżącego roku szkolnego programy, akcje, konkursy szkolne i pozaszkolne. Poza tym podczas prezentacji ukazaliśmy również bogatą bazę dydaktyczną naszej szkoły. Po pokazie rodzice rozeszli się do klas, w których wychowawcy zapoznali ich z bieżącą sytuacją dydaktyczno-wychowawczą oraz w klasach IV-VI rozdali kartki z ocenami półrocznymi.
zobacz prezentację
Fotogaleria z zebrania
zobacz galerię
Zabawa choinkowa w szkole
Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez szkolnych. W naszej szkole odbyła się w środę 1 lutego od godz. 15 do 18. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami oraz gałązkami choinek zachęcała do tańców. Całą zabawę rozkręcił DJ Bartez, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim różne hity karnawałowe, w tym utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów. Zabawie towarzyszyły niezapomniane efekty świetlne. Większość uczestników choinki postarało się o piękne i ciekawe kostiumy. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i oryginalnie. Obecne na zabawie mamy zapewniły wszystkim uczestnikom smaczny posiłek oraz ciasto. Zabawa choinkowa udała się doskonale, a dzieci i uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń, rozeszli się do domów.
Fotogaleria z zabawy choinkowej
zobacz galerię
Udział dzieci z oddziału przedszkolnego w obserwacji online gniazda orła na Florydzie
Około godziny 10 w dniu 3 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego zebrały się przed tablicą interaktywną, aby obserwować online, co dzieje się w gnieździe orła na Florydzie, które jest monitorowane za pomocą kamer 24 godziny na dobę. Najważniejsza kamera znajduje się na drzewie i jest wyposażona w noktowizor. Druga kamera znajduje się około 60 stóp od gniazda i ma zdolność robienia zdjęć. Oba aparaty są przyjazne dla środowiska, nieinwazyjne i rozmieszczone, aby zapewnić najlepszy widok na gniazdo i ptaki, przy jednoczesnym zachowaniu naturalności w gnieździe i jego otoczenia, i aby nie niepokoić tych dziko żyjących ptaków. Trzecia kamera jest nieco dalej, obserwując okolice stawu. Kamery zaczęły działać w 2012 r. Aby zobaczyć, co tam się dzieje obecnie wejdź tutaj:
zobacz kamerę
Fotogaleria z obserwacji
zobacz galerię
Walentynki w naszej szkole
Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował "pocztę walentynkową". Można było napisać kilka miłych i ciepłych słów kochanej osobie. Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do swych adresatów przez urocze i przesympatyczne listonoszki – miały naprawdę sporo pracy, bowiem wysłano w tym roku sporo serdecznych słów. Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały pyszny "tort walentynkowy". Wszyscy mogli nabyć walentynkowe pierniczki serduszka. Cały dzień przebiegał w miłej atmosferze, którą dodatkowo wzmocniły "zakochane kawałki" puszczane na przerwach i "zakochane tańce" oraz dekoracje walentynkowe na korytarzach naszej szkoły. Poza tym dzieci stworzyły różne walentynkowe symbole: serce na korytarzu, wielkie "zakochane serce" na śniegu na boisku szkolnym oraz "walentynkowy łańcuch" z dzieci i serc wokół całej naszej szkoły. Poniżej prezentujemy całą galerię walentynkowych fotek.
Fotogaleria z Walentynek
zobacz galerię
Lekcja pierwszej pomocy przedmedycznej
W dniu 15 lutego 2017 r. nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat udzielania pierwszej pomocy oraz ukształtowania w nich postawy poszanowania życia ludzkiego w warunkach zagrożenia. Uczestnicy mieli przede wszystkim możliwość przećwiczenia praktycznych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz rozwinięcia swojej samodzielności w tego typu działaniach. Ratownicy zamojskiego pogotowia przeprowadzili instruktaż wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Potem każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie czynności ratunkowe. Uczniowie swoimi umiejętnościami będą mogli się podzielić z innymi.
Fotogaleria z lekcji
zobacz galerię
"Zaelektryzowani" lekcja chemiczno-fizyczna
Na początku lutego do naszej szkoły przyjechała grupa „Zaelektryzowani”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawianie ciekawych lekcji z nauk przyrodniczych. W sposób bardzo interesujący, widowiskowy, a zarazem wesoły i zabawny  prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczno-chemiczne. W ramach lekcji uczniowie obserwowali proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedzieli się, na czym polega gwałtowny zapłon gazu, jak działa hel i wodór. Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni żywą lekcją, która z resztą bardzo podobała się wszystkim widzom. Grupa nie tylko wspaniale zabawiła publiczność,  ale także rozbudziła wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu chemii i fizyki. Zrobiliśmy wiele efektownych zdjęć z pokazu doświadczeń.
Fotogaleria z lekcji
zobacz galerię
Figurki szachowe
Pod koniec lutego nasi uczniowie wykonywali figurki szachowe z masy solnej. Dzieci własnoręcznie je lepiły i dbały o szczegóły porównując je z ich prawdziwymi odpowiednikami. Szachy w naszej szkole to ważne zajęcia. Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Szachy uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Młody adept „królewskiej gry" staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą. Wykształcone w ten sposób cechy umysłu i charakteru objawiają się nie tylko przy szachownicy. Efekty widać już we wczesnej edukacji dziecka. Objawia się to umiejętnością koncentracji nad zagadnieniem, łatwością zapamiętania szczegółów czy szybkością w dotarciu do prawidłowego rozwiązania problemu. Widzimy więc, że szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci.
Fotogaleria z wykonywania figurek
zobacz galerię
Tłusty czwartek
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek! ... a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła! Zgodnie z tradycją 23 lutego 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole tłusty czwartek. W tłusty czwartek nie powinno liczyć się kalorii. Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek przed Wielkim Postem dozwolone jest objadanie się. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło. Geneza tłustego czwartku sięga pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Ucztowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw, szczególnie mięs oraz piciu wina, a zagryzkę stanowiły pączki przygotowywane z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną. Rzymianie obchodzili w ten sposób raz w roku tzw. "tłusty dzień". Około XVI wieku w Polsce pojawił się zwyczaj jedzenia pączków w wersji słodkiej. Wyglądały one nadal nieco inaczej niż obecnie – w środku miały bowiem ukryty mały orzeszek lub migdał. Ten, kto trafił na taki szczęśliwy pączek, miał cieszyć się dostatkiem i powodzeniem. Upieczone w naszej szkole pyszne pączki uczniowie rozprowadzali na przerwach dla licznych zainteresowanych tymi smakołykami.
Fotogaleria z Dnia
zobacz galerię
Zdrowa woda i zdrowe jedzenie
Przedszkolaki i uczniowie klas I-III zakończyli etap zimowy projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Podczas zajęć uświadomiły sobie ważne funkcje i znaczenie wody dla ludzkiego organizmu. Nauczyły się przygotowywać zdrową wodę smakową. Wzięły udział w konkursie na „Wodolubka”, zorganizowały teatrzyk warzyw i owoców. Jednym z ważniejszych zadań była promocja podjętych działań. Przedszkolaki zachęcały swoich kolegów, koleżanki i nauczycieli do picia wody i zdrowego odżywiania. Dzieci wykonywały również piramidy żywieniowe zawierające właściwe proporcje zdrowych produktów żywnościowych w codziennej diecie.
Fotogaleria z akcji
zobacz galerię