Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Strona Główna Aktualności
  Wrzesień 2016
OGŁOSZENIA


Świetlica w szkole czynna do godz. 15,
oddział przedszkolny czynny do godz. 17.

WYDARZENIA
Uroczysta Inauguracja nowego roku szkolnego
W dniu 1 września 2016 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Mszę Św. o godz. 9 w kaplicy w Białowoli odprawił nasz wikary ks. Krzysztof Hawro. Uczestniczyła w niej licznie społeczność naszej szkoły: uczniowie, nauczyciele i rodzice, część uczniów służyła przy ołtarzu, a pan Tomasz Czarczyński, nauczyciel matematyki, odczytał I czytanie liturgiczne. Po mszy wszyscy udaliśmy się do szkoły, w której o godz. 10 zabrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny. W szkolnej sali gimnastycznej zebranych przywitała pani dyrektor Bożena Radlińska. Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli naszej szkoły, a mianowicie wychowania fizycznego będzie uczył pan Tomasz Prejbusz, języka niemieckiego pani Maria Blenker, a religii ksiądz Krzysztof Hawro. Pozostała kadra nie uległa zmianie. Uczniowie dowiedzieli się o swoich nowych salach, które zostały odnowione i doposażone, poznali także przydział nowych wychowawców. Nasza szkoła oprócz tytułu "Wiarygodnej Szkoły" otrzymała także miano "Szkoły Eksperckiej" programu "Szkoła z klasą 2.0", a w szkole rozpocznie się dodatkowo nauczanie programowania, które będzie prowadził pan Tomasz Czarczyński w ramach innowacji pedagogicznej. Szkoła posiada również nowe szkolne logo. Dyrektor podała również szereg istotnych na początku roku szkolnego informacji. Po tej części uroczystości, wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, w których spotkali się z wychowawcami i poznali m. in. nowy plan lekcji i rozkład dzwonków.
Fotogaleria z Inauguracji
zobacz galerię
Uczczenie pamięci ofiar II Wojny Światowej, pomordowanych mieszkańców Białowoli
2 września 2016 r. w piątek o godz. 11.30 wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się pod znajdujący się na terenie szkoły pomnik, aby minutą ciszy uczcić pamięć ofiar II Wojny Światowej (1 września minęła 77 rocznica wybuchu). W modlitwie i skupieniu wspomnieliśmy przede wszystkim pomordowanych w grudniu 1942 roku mieszkańców wsi Białowola, wśród których na pamiątkowej tablicy umieszczone są nazwiska rodzin i krewnych naszych uczniów. Następnie uczniowska delegacja postawiła przed pomnikiem zapalone pamiątkowe znicze.
Fotogaleria z akcji
zobacz galerię
Dożynki Gminne w Zawadzie z udziałem uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Białowoli
4 września 2016 r. w niedzielę delegacja Szkoły Podstawowej w Białowoli z panią dyrektor Bożeną Radlińską na czele, wychowawcami oraz uczniami naszej szkoły niosącymi gałązki jarzębiny przeszła w korowodzie dożynkowym o godz. 12 przez boisko w Zawadzie. Delegacja Białowoli wśród ponad 30 delegacji innych sołectw, delegacji partnerskiej Gminy Sanok, zaprezentowała piękny wieniec dożynkowy. Na początku korowodu przygrywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Białowola, w której szeregach występują nasi uczniowie i absolwenci. Po przejściu wszystkich delegacji rozpoczęła się Msza Św. z oprawą muzyczną naszej orkiestry, a po niej biesiada z zespołami z Gminy Zamość, wśród których wystąpiły Białowolanki. Na zakończenie po finale konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy odbyły się koncerty.
Fotogaleria z dożynek
zobacz galerię
Program "Zdrowo jem, więcej wiem" - "MARCHEWKI"
W połowie września 2016 r. nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy I rozpoczęli realizację w roku szkolnym 2016/2017 programu "Zdrowo jem, więcej wiem". Dzieci wspólnie wybrały nazwę dla swojej grupy: "MARCHEWKI". W ramach programu odbyły się zajęcia, w trakcie których nasi milusińscy dowiedzieli się o walorach odżywczych marchewki, warzywa bogatego w witaminy i bardzo zdrowego dla nich. Dzieci z wielką radością uczciły wybór nazwy zrobieniem wspaniałego marchewkowego tortu, własnoręcznie przygotowując jego formę ze startej marchewki. Następnie odbyła się bardzo zdrowa degustacja tego warzywnego dzieła, w której wzięli udział także nauczyciele szkoły, a to wszystko można zobaczyć w naszej fotogalerii.
Fotogaleria z realizacji
zobacz galerię
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
15 września cała szkolna społeczność była przejęta wyborami do nowego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017. Pani Barbara Bednarczuk została wybrana przez dzieci jego opiekunem, a przewodniczącą została Klaudia Wróblewska z klasy VI. Wybrano również pozostałe władze SU. Wybory odbywały się poprzez tajne głosowanie, a kandydaci już od początku września zachęcali do głosowania na siebie, reklamując się na tablicy "szkolne wiadomości", na której umieszczali swoje twórcze graficznie i pełne pomysłowości plakaty z hasłami, zdjęciami i obietnicami wyborczymi, a to wszystko odbywało się oczywiście zgodnie z zasadami demokracji. Skład Samorządu Uczniowskiego można odnaleźć w zakładce samorząd, a zdjęcia z wyborów oraz wybrane władze poniżej
Fotogaleria z wyborów
zobacz galerię
Festiwal Owoców i Warzyw

W ostatnim tygodniu września w naszej szkole było bardzo kolorowo. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem przyłączyli się do szkolnej akcji "KOLOROWY TYDZIEŃ OWOCÓW I WARZYW", która miała miejsce w dniach od 26 września do 30 września 2016 roku, przygotowaną przez panie Marię Obruśnik i Ewę Wróbel. Przez cały tydzień uczniowie ubierali się do szkoły w określonych kolorach (zielony, pomarańczowy, żółty, czerwony i fioletowy) oraz przynosili owoce lub warzywa w podanym kolorze. Była to świetna okazja, by przyniesione smakołyki stały się promocją zdrowego odżywiania. Poszczególne klasy częstowały swoich kolegów i koleżanki przygotowanymi przez siebie przekąskami z warzyw, koktajlami i owocowymi szaszłykami. Wychowawcy w tym tygodniu prowadzili zajęcia o tematyce zdrowotnej, podkreślając znaczenie zdrowej diety i zdrowego stylu życia. Uczniowie wzięli też udział w corocznym konkursie na "Warzywnego cudaka" oraz konkursie plastycznym  "Zamień słodycze na owoce i warzywa". Taki tydzień sprzyjał naszej radości, zabawie, integracji i tworzeniu klimatu szkoły. Było smacznie i zdrowo!

Fotogaleria z Festiwalu
zobacz galerię
Zawody Lekkoatletyczne w Zamościu

W dniu 27.09.2016 r. na stadionie miejskim w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Gminy Zamość w Lekkiej Atletyce. Udział w zawodach wzięło 12 szkół z naszej gminy.
Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60m, 100m, 300m i 600m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów, którzy zdobyli łącznie 6 medali: Szymon Boć - 1 miejsce w biegu na 60m i 1 miejsce w skoku w dal, Oliwia Lenczewska - 3 miejsce w biegu na 60m i 2 miejsce w skoku w dal, Nikola Krzyżanowska - 1 miejsce w skoku w dal oraz Julia Ożga - 3 miejsce w skoku w dal.

Fotogaleria z zawodów
zobacz galerię
Uczczenie walki i poległych Polskiego Państwa Podziemnego
28 września 2016 r. odbyła się w naszej szkole lekcja na temat Polskiego Września (1 września – wybuch II wojny światowej, 17 września – atak wojsk ZSRR na Polskę, 27 września – Święto Państwa Podziemnego) dla uczniów klasy IV, V, VI. W trakcie oglądania na tablicy interaktywnej materiałów edukacyjnych przygotowanych przez naszego nauczyciela historii pana Romana Kowalczuka zostały wyjaśnione trudne i bolesne zagadnienia nawiązujące do historii z okresu wojny i okupacji naszego regionu oraz miejscowości Białowola. Zwieńczeniem zajęć było wyjście w zorganizowanym szyku do miejsca pomordowania mieszkańców Białowoli z okresu II wojny światowej (pomnik). Uczniowie zapalili tam symboliczne znicze oraz oddali hołd poległym minutą ciszy.
Fotogaleria z akcji
zobacz galerię
Sprzątanie Świata
Jak co roku, także i w tym roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem "Podaj dalej... Drugie życie odpadów". Uczniowie pod opieką nauczycieli, przede wszystkim pod kierunkiem pani od przyrody Alicji Klimko, zaopatrzeni w worki i rękawiczki ruszyli porządkować teren szkoły oraz okoliczne przydrożne miejsca. Cieszy nas fakt, iż z roku na rok tych śmieci znajdujemy jednak coraz mniej. Najważniejsze jest w tym wszystkim, aby nie śmiecić i nie tworzyć w przyrodzie odpadów każdego dnia. Poza tym ma tu znaczenie krzewienie kultury szanowania i naprawiania rzeczy, a nie traktowania ich jako jednorazowych, które można zostawić byle gdzie. Corocznie przeprowadzane akcje sprzątania swojego otoczenia pomagają w kształtowaniu postaw ekologicznych, które powinny stać się stylem naszego życia.
Fotogaleria z akcji
zobacz galerię
Wycieczka po Roztoczu
W dniu 30.09.2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Białowoli pod opieką: p. dyrektor Bożeny Radlińskiej, p. Ewy Wróbel, p. Tomasza Prejbusza oraz księdza Hawro uczestniczyli w wycieczce po Roztoczu. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie kapliczki św. Rocha w Krasnobrodzie. Następnie pojechaliśmy do Rezerwatu "Czartowe Pole". Nazwa "Czartowe Pole" pochodzi od legendy związanej z objętą rezerwatem polaną, o której mówiono, że jeno czarci tam hasali. Na terenie rezerwatu znajdują się: ruiny starej papierni Zamoyskich, pomnik upamiętniający manewry wojsk polskich w 1931 roku oraz cmentarz partyzantów poległych w walkach w 1943 roku. Kolejnymi miejscami, które odwiedziliśmy były kamieniołomy i baszta widokowa. Dowiedzieliśmy się, że już w XVII wieku był w tym miejscu wydobywany wapień. Można znaleźć tu wiele muszelek, gdyż niegdyś znajdowało się tu morze z rafą koralową. Obok kamieniołomu rozciąga się Puszcza Solska, nad którą góruje wysoka 18,5- metrowa baszta widokowa z tarasem, z którego podziwialiśmy panoramę Józefowa i okolic. Stamtąd pojechaliśmy do parafii Św. Stanisława Kostki w Górecku Kościelnym. Tam spacerowaliśmy aleją dębów. Zobaczyliśmy dęby, które maja około 800 lat oraz kapliczkę na wodzie. Ostatnim punktem programu wycieczki było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i odbywały się wspólne zabawy. Wycieczka była bardzo udana, cały dzień dopisywała nam piękna pogoda, a na twarzach naszych uczniów malował się tylko uśmiech.
Fotogaleria z wycieczki
zobacz galerię